KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : NA VRCHOLEK SKÁLY U BZÍ 20.5.2018

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Rozmarné cesty osudu - Sobota 25. srpna od 17:00 hodin - romantický příběh ze 17. století zahraje na Hůrce divadelní ochotnický spolek Kord v srdci z Nýrska. Na vrcholu Hůrky bude otevřeno občerstvení.


 

 

 


 

 

Na vrcholek skály u Bzí 20.5.2018

„Velká skála“ nedaleko vesnice Bzí je známá buližníková skála ve tvaru pyramidy. Dnes již z ní není pro vzrostlé stromy takový výhled, ale ve středním eneolitu bylo zde na vrcholu sídliště Chamské kultury, tak jako na mnoha dalších buližníkových skalách v západních Čechách. Na kraji lesa je tzv. Korandův kámen s pamětní deskou na památku husitského táboru lidu a kázání husitského kněze Václava Korandy . Zde byl právě 17.9.1419 vyhlášen husitský manifest. Z místa je nádherný pohled od hradu Radyně, přes Blovice až k brdskému vrcholu Praha s vysílačem. Kolem Jezevčí skály (609 m/m) jsme ještě došli ke kapli sv.Rozálie.

     

  

Na zpáteční cestě jsme se nemohli nezastavit v malém pivovaru v Letinech. Pivovar vznikl jako řada dalších pivovaru teprve nedávno na místě hospody z 30 let 20.stol a dnes ke místem hojně navštěvovaným výletníky a hlavně cyklisty.

   

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ