KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA : NA VRCHOLEK SKÁLY U BZÍ 20.5.2018

Nepřehlédněte

NA HŮRCE: Z pohádky do pohádky - Sobota 2. června od 16:00 hodin - Tradiční akce klubu pro děti a jejich rodiče na Hůrce v Klatovech ve spolupráci s dalšími partnery a dobrovolníky. Start účastníků je v 16:00 hodin u zadního vchodu základní školy Tolstého. Na děti čekají nejrůznější soutěže a mnoho pohádkových postav. Na vrcholu Hůrky bude otevřeno občerstvení.

NA HŮRCE: Klatovské divadelní slavnosti 2018 - Sobota 16. června od 14:00 hodin – Postupně tři představení. Akce je součástí Klatovských divadelních slavností 2018, které pořádá městské kulturní středisko.

 

 

 


 

 

Na vrcholek skály u Bzí 20.5.2018

„Velká skála“ nedaleko vesnice Bzí je známá buližníková skála ve tvaru pyramidy. Dnes již z ní není pro vzrostlé stromy takový výhled, ale ve středním eneolitu bylo zde na vrcholu sídliště Chamské kultury, tak jako na mnoha dalších buližníkových skalách v západních Čechách. Na kraji lesa je tzv. Korandův kámen s pamětní deskou na památku husitského táboru lidu a kázání husitského kněze Václava Korandy . Zde byl právě 17.9.1419 vyhlášen husitský manifest. Z místa je nádherný pohled od hradu Radyně, přes Blovice až k brdskému vrcholu Praha s vysílačem. Kolem Jezevčí skály (609 m/m) jsme ještě došli ke kapli sv.Rozálie.

     

  

Na zpáteční cestě jsme se nemohli nezastavit v malém pivovaru v Letinech. Pivovar vznikl jako řada dalších pivovaru teprve nedávno na místě hospody z 30 let 20.stol a dnes ke místem hojně navštěvovaným výletníky a hlavně cyklisty.

   

Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ