KLUB PŘÁTEL KLATOVSKA :

Nepřehlédněte

 ÚKLID MĚSTSKÉHO PARKU: Sobota 14. května od 9 hodin – tradiční každoroční brigáda v Mercandinových sadech v Klatovech ve spolupráci s Technickými službami města Klatovy. Sraz účastníků je v 9 hodin u brány do areálu TS města na okraji parku. Veškeré potřebné nářadí dostanete na místě (hrabání listí, vytrhávání plevele). Na závěr společně posedíme při harmonice. Akce je určena pro všechny zájemce, kteří mají chuť přiložit ruku k dílu.

 NA HŮRCE: Otevření rozhledny a Klatovský karafiát: Sobota 21. května od 10:45 hodin – V rámci 14. ročníku turistického pochodu Klatovský karafiát, který pořádá Klub českých turistů Klatovy, otevřeme pro letošní sezonu rozhlednu v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce. Spolupráce Klubu přátel Klatovska na programu v cíli v době od 10.45 – 17.00 hod.

 

 

Vítáme Vás na stránkách Klubu přátel Klatovska

Vítáme Vás na oficiálních stránkách Klubu přátel Klatovska!

Naše organizace vznikla v roce 2000 jako občanské sdružení. Jsme otevřené sdružení, do kterého mohou přistoupit další zájemci bez rozdílu věku, vzdělání, povolání či politického přesvědčení. Scházíme se pravidelně každý první čtvrtek v měsíci v restauraci U Radů v Klatovech. Máte-li zájem o dění v Klatovech a okolí a historii regionu, ve kterém žijeme, přijďte mezi nás. Klub je organizací s desetiletou tradicí. Naši členové se věnují bádání, záchraně a mapování drobných památek, ochraně přírody, výstavnictví, sběratelství atd. Od roku 2006 máme v nájmu od města Klatovy upravený areál zříceniny barokního kostela sv. Anny na vrchu Hůrka. Zde pořádáme v sezoně celou řadu úspěšných akcí pro veřejnost. Pořádáme také pravidelně vlastivědné výlety, vycházky a sezení příznivců historie v salonku restaurace U Radů v Klatovech.

Otvírací doba restaurace na Hůrce na rok 2013

Akce během týdne

28.05.16 , 15:00Klatovy a okolí - Na klatovské Hůrce
NA HŮRCE: Divadelní odpoledne
Od 15 hodin klasické maňáskové představení pro nejmenší – Docela malinké divadélko z Příchovic: „Pohádky z velkého kufru“. Od 17 hodin divadelní představení (myslivecká taškařina o třech dějstvích) ochotnického spolku při SDH Černíkov Černoch: „Prach a broky.“
Akce se koná v upravené zřícenině kostela sv. Anny na Hůrce. Otevřeno občerstvení.
Design: Libor Nebeský, Web & hosting: ŠumavaNet.CZ